We wtorek, 10 marca br. w Starkowie odbył się Dzień Kobiet Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Przemętu. Dzień Kobiet niezwykły bo… obchodzony w Dniu Mężczyzny. Atrakcji nie brakowało!
Były życzenia, toast i podziękowania. Galę otworzyła Jadwiga Kasperska, koordynator UTW. Dalszej części w prowadzeniu uroczystości pomagała przewodnicząca Krystyna Klawinska. Dla każdego gościa – czy to pani czy pana, był skromny upominek. Każdy otrzymał mydełka ozdobione techniką decoupage.
W uroczystości wzięli udział m.in. Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak, Zastępca Waldemar Kalitka oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Przemęcie -Agnieszka Kędziora. Władze gminy przyjechały do słuchaczy UTW z niecodziennym prezentem – bynajmniej nie z kwiatami ani słodkościami a z wycieczką… Jak powiedział Wójt Janusz Frąckowiak, Urząd Gminy w Przemęcie sfinansuje UTW w Przemęcie wycieczkę do Zamku w Rydzynie.
Uroczystość ta stała się też okazją do wręczenia dyplomów uczestnikom ostatniego wyjazdu edukacyjnego, w mury Uniwersytetu UAM w Poznaniu. Podczas Dnia Kobiet w „Morenie” bawiono się na włoską nutę. Dla zgromadzonych śpiewał Dario Isidoris. Nie zabrakło też prezentacji umiejętności ruchowej członkiń UTW. Zaprezentowały one zumbę pod kierownictwem Bernadety Majer.
Hitem okazał się być pokaz mody. Sześć słuchaczek przyjęło wyzwanie i wyszło na wybieg, w dwóch prezentacjach. Jak na profesjonalny pokaz przystało, nie mógł by się on odbyć gdyby nie fachowe porady stylistki. W tej roli świetnie odnalazła się właścicielka Butiku ANGEL z Przemętu. O makijaże i fryzury zadbał Salon Urody DORIS z Barchlina. Kreacje i prezentacje modelek nagrodzono gromkimi brawami!
Jak najtrafniej podsumować całą uroczystość – no cóż, jednym słowem się nie da! Radość, odwaga, kreatywność i przede wszystkim chęć życia! A może po prostu jedna nazwa i mianownik – UTW w Przemęcie. Nic dodać, nic ująć!

Menu