Nie każde dziecko ma możliwość wyjazdu w ferie. Podróżować można jednak na wiele sposobów. Przekonali się o tym Ci, którzy włączyli się w Wesołe Ferie z Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie.
Dzieci przez sześć dni podróżowały po Europie. Niezwykle pomocna okazała się ich wyobraźnie. Z pomocą instruktorów poznawały geografie i kulturę krajów naszego kontynentu. I tak na ich drodze znalazła się Belgia, Holandia, Wielka Brytania, Grecja, Francja i Włochy. Jakie wrażenia ich czekały? Było kolorowo, wesoło i smacznie. Podróże kształcą więc oferta na czas ferii GCKiB połączyła przyjemne z pożytecznym. Przybliżmy choćby trzy wyjazdy z wesołej podróży.

Kalimera – Dzień dobry Grecjo!
Wybraliśmy się do Grecji – pięknego kraju, który co ciekawe był dobrze znany uczestnikom ferii. Dzieciom nie sprawiło więc trudności pytanie o ciekawostki wyróżniające ten kraj spośród innych. Uczestnicy świetnie bawili się przy wspólnym tańcu zwanym „Grek Zorba”. Nie zabrakło wesołych zabaw sportowych biorąc na wzór igrzyska olimpijskie wywodzące się z tego kraju. Dzieci wykonały laurowe nakrycia głowy wykorzystując papier i własną wyobraźnię, aby choć na chwilę móc wcielić się w postaci mitycznych bogów. – informuje Katarzyna Łakoma.

Francja elegancja, czyli dzień francuski
Tradycyjnie na początku zajęć okrywaliśmy położenie kraju na mapie i przypominaliśmy sobie barwy widniejące na fladze Francji. Smakowitym akcentem było próbowanie francuskiego serka pleśniowego. Dzieci miały okazję poznać ciekawą postać francuskiego malarza Claude Monet oraz wcielić się w rolę malarzy wykonując kolorową pracę plastyczną. W nawiązaniu do najwyższej wieży Eiffla, uczestnicy rywalizowali w budowaniu najwyższej budowli plastikowych kubeczków. Z pewnością do Francji chciałoby polecieć każde dziecko. Otóż w miasteczku pod Paryżem znajduje się kraina bajek – Disneyland. Dowiedzieliśmy się, jakie bajki pochodzą z Francji np. „Kot w butach”, „Czerwony Kapturek”, „Śpiąca królewna”. Dowiedzieliśmy się również, że kaczuszki to taniec francuski. Nie zabrakło uśmiechów, gdy wspólnie go tańczyliśmy. – informuje Katarzyna Łakoma.

Włoska fiesta i wizyta policjantów
Podróż w wyobraźni do Włoch zakończyła ferie z GCKiB w Przemęcie. Zanim jednak to nastąpiło, dzieci miały okazję uczestniczyć w ciekawym spotkaniu z funkcjonariuszami policji z KPP Wolsztyn. – Policjanci przeprowadzili z dziećmi pogadankę nt. bezpiecznego zachowania na drodze. Oprócz słuchania najważniejszych zasad ruchu pieszych, dzieci mogły zadawać pytania, na które Panowie Policjanci chętnie odpowiadali. Na koniec obdarowali dzieci zawieszkami odblaskowymi.- – informuje Katarzyna Łakoma. Po spotkaniu, dzieci rozpoczęły zabawę we włoskim stylu. – Jak każdego dnia, na początku przypominaliśmy sobie, jak wygląda flaga Włoch i gdzie ten kraj leży na mapie świata. Wiele uśmiechu i ciekawych doznań przyniosła zabawa z makaronem zabarwionym kolorami z flagi Włoch. We wspólnym tańcu zakochanych ćwiczyliśmy naszą spostrzegawczość oraz odwagę. Przenieśliśmy się również do świata baśni, a przy ciekawej zabawie nawiązującej do „Kopciuszka” szukaliśmy prawidłowych par butów u dzieci. Najfajniejsza była jednak zabawa nawiązująca do gry w piłkę nożną. Na pożegnanie uczestnicy ferii zostali obdarowani pamiątkowymi gadżetami oraz słodkościami. Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy za udział w zajęciach. Mamy nadzieję, że był to dla Was miło spędzony czas i już dziś zapraszamy na ferie za rok! – mówi Katarzyna Łakoma.

Menu