Barwnie, wesoło i z przytupem – w niedzielę, 9 lutego br. w mocheńskiej sali sportowej odbyło się „Mażoretkowe show”. Przed licznie zgromadzaną widownią zaprezentowały się zespoły „Vena” z Przemętu, „Twinks” z Włoszakowic, „Verwa” Krzywinia oraz „Nutki” z Lipna.

Instruktorami zespołów są siostry: Karolina i Małgorzata Stanisławskie -Mistrzynie Mażoretek Polski Środkowej 2015. Swoją pasją, determinacją i poświęceniem od lat udowadniają, że ten kto kocha to co robi, tak na prawdę nigdy do pracy nie chodzi.

W maju 2013 roku w Przemęcie powstał zespół „Vena” i od tego wszystko się zaczęło… Sport pełen gracji i rywalizacja na krajowym i europejskim poziomie. W świecie mażoretek – Przemęt ma świetną renomę. Kolejne zespoły i sukcesy na tym polu udowadniają, że jeśli robi się coś z serca i pasją, wkładając w to wiele inicjatywy i pracy – sukces jest niemal murowany! Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie od lat współpracuje w instruktorami i wspiera pracę ich pracę.

Podczas show w Mochach wszystkie tancerki grup, w każdej kategorii wiekowej mieli okazje zobaczyć ich bliscy, ale nie tylko. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli samorządów lokalnych, którzy z dumą podziwiali dzieci i młodzież ze swoich gmin. Mażoretki to pełen gracji sport, który od lat w naszej okolicy cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Spotkanie w Mochach było tego najlepszym dowodem. – Rzadko się zdarza żeby w jednym miejscu, podczas imprezy kulturalnej było tylu przedstawicieli samorządów – wójtów, burmistrzów. – mówił Janusz Frąckowiak Wójt Gminy Przemęt. – Bardzo się cieszę, że możemy gościć na swoim terenie samorządowców i mieszańców z sąsiednich gmin. – mówił. Jak dalej wskazał wójt, idea mażoretek ma tym samym wymiar dobrosąsiedzki. Budowanie przyjacielskich relacji w oparciu o pasję jest bardzo cenne. Nie dotyczy to wyłącznie dzieci i młodzieży, ale i ich rodzin. Jak się okazuje – również samorządowców. Społeczność mażoretek to już większy ogół – bez wątpienia granice „samorządowe” dla nich nie istnieją. Wszystkich bowiem łączy pasja i chęć spierania inicjatyw aktywizacji rozwoju młodego pokolenia – mieszkańców gmin i powiatów a ta „inwestycja” zawsze się opłaca.

 

 

Menu