26 września 2019 r. odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Przemęcie. Uroczystość oraz pierwszy wykład zorganizowano w zabytkowej willi Ośrodka Wypoczynkowego “Krokus” w Wieleniu.
Na inauguracji obecny był Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak, Przewodnicząca Rady Gminy Przemęt Elżbieta Wita oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie Maciej Ratajczak. Uroczystość poprowadziła Jadwiga Kasperska, koordynator UTW w Przemęcie.
Zabierając głos wójt Janusz Frąckowiak podkreślił znaczenia działalności przemęckiego uniwersytetu, zaznaczając iż nie jest to jedyna samorządowa inicjatywa aktywizująca seniorów w Gminie Przemęt. Wójt zapewnił także o wsparciu uniwersytetu i podkreślił aktywność jego członków – Mówią, że w Polsce Uniwersytet Jagielloński jest najstarszy, Uniwersytet Warszawski – największy, Uniwersytet Poznański – najlepszy, a ja dodam, iż Uniwersytet Trzeciego Wieku w Przemęcie jest najaktywniejszy. – powiedział wójt gratulując słuchaczom zaangażowania i wytrwałości.
Powodzenia w kolejnym roku akademickim wszystkim studentom życzyli także Elżbieta Wita i Maciej Ratajczak, którzy wspólnie oficjalnie otworzyli rok akademicki 2019/2020.
Warto zaznaczyć, iż podczas inauguracji w poczet studentów przyjęte nowe osoby. – Uniwersytet jest otwarty dla każdego, w każdej chwili i cieszy bardzo fakt, iż grono studentów powiększa się – powiedział M. Ratajczak.
Pierwszy wykład pt. „Człowiek i środowisko wodne”, wygłosił dr Krzysztof Słonina, wykładowca AWF Wrocław, który jest również kapitanem jachtowym i właścicielem Ośrodka Wypoczynkowego „Krokus”.
Po części oficjalnej był czas na kawę i coś słodkiego, a następnie słuchacze udali się w rejs krakenem po Jeziorze Wieleńskim. Było bardzo ekscytująco i wesoło. Spotkanie zaskoczyło wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Teraz czas na zajęcia i naukę.
Bardzo dziękujemy Państwu Alicji i Krzysztofowi Słoninie z OW Krokus za gościnę, wspaniały wykład i atrakcje na i nad jeziorem.

Menu