Jak w wielu miejscach także w Przemęcie obchody Święta Niepodległości miały uroczysty przebieg. Po mszy św. o godzinie 11 licznie zgromadzone delegacje oraz poczty sztandarowe prowadzone przez Młodzieżową Orkiestrę Dęta GCKiB w Przemęcie przemaszerowały pod Pomnik Pamięci. Tu złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. O historii walk narodowowyzwoleńczych opowiedział zebranym Antoni Fornalski – regionalista, prezes koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Przemęcie. O znaczeniu święta i jego kultywowaniu mówili Dorota Gorzelniak, Wójt Gminy Przemęt oraz Janusz Frąckowiak, Starosta Wolsztyński. Wójt przypomniała również, iż zbliża się setna rocznica odzyskania niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego, do obchodów których już ruszają przygotowania.
Uroczystość przy pomniku uświetniała muzycznie wiązanką pieśni patriotycznych przemęcka orkiestra. Warto zaznaczyć, iż w obchodach udział wzięli także harcerze z 7 Przemęckiej Drużyny Harcerskiej im. Jana Pawła II oraz 1 Drużyna Harcerska „Matecznik” z Kaszczoru. Obie drużyny pełniły warte honorową przy pomniku.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom obchodów za udział, szczególnie pocztom sztandarowym i delegacjom, a także strażakom z OSP Przemęt, za zabezpieczenie przemarszu.