Kolejny niezwykły koncert zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie. Tym razem 22 października 2017 r. w kaszczorskim dawnym kościele ewangelickim wystąpiła grupa jazzowa Tubis Trio”. Muzycy zagrali kilkanaście utworów ze swojej ostatniej płyty „The Truth”, która ukazała się we wrześniu tego roku. Koncert, który był ostatnim z trasy promującej płytę, był rewelacyjny. Nie obyło się bez bisów, a podczas kolejnych utworów publiczność wiele razy wyrażała swój zachwyt dla kunsztu artystów.
Zespół „Tubis Trio” tworzą grający na fortepianie Maciej Tubis, kontrabasista Paweł Puszczało oraz perkusista Przemek Pacan. Wykonują autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty. To połączenie melodyjnych tematów z nieprzewidywalnymi formami. Inspiracje czerpią nawet z muzyki pop, ale przerobionej z największym kunsztem artystycznym.
Często na muzykę „Tubis Trio” słuchacze reagują zdziwieniem, iż tak brzmieć może jazz. „Podobało mi się! Ale to chyba nie był jazz? Bo ja jazzu to nie lubię!”.
Trio wydało płytę „Live In Luxembourg”, która w 2009 roku została wybrana jedną z najlepszych płyt jazzowych na świecie według brytyjskiego magazynu Jazzwise. Najnowsza płyta tego zespołu otrzymała bardzo dobre recenzje. Po koncercie wiele osób zakupiło nagrania trio. Taka muzyka wszak świetnie brzmi nie tylko na koncertach, ale również w domowym zaciszu, towarzysząc porannej kawie lub wieczornemu relaksowi. Polecamy!