Na VII Średniowiecznym Jarmarku Cysterskim w Przemęcie na zabrakło najmłodszych i ich prezentacji średniowiecznych strojów.  Jak zwykle dzieciaki i rodzice nie zawiedli. Kolorowo i wesoło! No prawdziwe średniowiecze 🙂 Dziękujemy wszystkim!
Już siódmy raz podczas Średniowiecznego Jarmarku Cysterskiego w Przemęcie odbył się konkurs na dawny strój, w którym udział wzięli przedszkolacy i uczniowie z przemęckich przedszkoli i szkół. Oprócz grup zorganizowanych do konkursu zaproszono także wszystkich, którzy mieli średniowieczne przebranie.
W konkursie wzięły udział 3 przedszkola, 1 szkoła podstawowa i gimnazjum. W sumie zaprezentowało się 97 osób, w tym 4 osoby w kategorii indywidualnej.
Kategoria grup przedszkolnych:
I miejsce – Przedszkole w Kaszczorze,
II miejsce – Przedszkole w Przemęcie,
III miejsce – Przedszkole w Mochach.
Kategoria grup szkolnych:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Radomierzu.
Kategoria grup gimnazjalnych:
I miejsce – Gimnazjum w Mochach.
W kategorii indywidualnej zaprezentowali się: Anna Mazowiecka, Lady Salmakia z Czarnogrodu, Krwawy Kat Trialis i Rycerz Filip z Perkowa. W tej kategorii jurorzy nie przyznali miejsc – wszyscy otrzymali dyplmy oraz nagrody.
Każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało ufundowaną przez GCKiB w Przemęcie książkę „Zamki miały fosy i inne pytania na temat średniowiecza”, natomiast osoby startujące w kategorii indywidualnej otrzymały po 5 groszy przemęckich, za które mogły zakupić pyszne potrawy na stoiskach kół gospodyni wiejskich.