We wtorek 5 września 2017 r. w budynku dawnego kościoła ewangelickiego w Kaszczorze odbyło się spotkanie w ramach akcji „Narodowego Czytania”. W tym roku czytano fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. W całym kraju honorowy patronat nad tą akcją sprawowała Para Prezydencka, a w naszej gminie jej zorganizowaniem zajęło się GCKiB w Przemęcie.
Specjalnie na tę okoliczność dla uczestników przygotowano inscenizację dialogów z „Wesela” w wykonaniu młodych aktorów z grupy teatralnej „Zaczarowana dorożka” pod kierownictwem Kingi Kaźmierczak. Fragment sztuki Wyspiańskiego przeczytała również Monika Maćkowiak, Sołtys Wsi Wieleń.
W spotkaniu wzięli udział m.in. uczniowie z Zespołu Szkół w Kaszczorze wraz z dyrekcją i nauczycielami oraz dorośli czytelnicy z Kaszczoru i okolic. Na pamiątkę tego wydarzenia wszystkich przybyłych obdarowano okolicznościowymi plakietkami. Chętni mogli również uzyskać odcisk pamiątkowej pieczęci na egzemplarzach przyniesionych książek. Dziękujemy za udział w akcji i zapraszamy za rok na siódmą edycję „Narodowego Czytania”.