Wszystko co dobre, szybko się kończy. Tak też było w przypadku wakacji organizowanych przez GCKiB w Przemęcie. Przez dwa pierwsze tygodnie sierpnia dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat w przemęckiej bibliotece odbywały się zajęcia, warsztaty i wycieczki. Wakacje rozpoczęły zajęcia „Kufer rozmaitości”, podczas których dzieci stworzyły m.in. „gniotki” – zabawne stworki z balonów i mąki. Kolejne dni przyniosły następne atrakcje. Była m.in. wycieczka do „Laboratorium wyobraźni” w Poznaniu, gdzie uczestnicy mogli wykonać własne doświadczenia z chemii i fizyki.
W ramach „Plastycznych atrakcji na letnie wakacje” dzieci tworzyły witrażowe rybki, a także łódki z papieru w dużym formacie. Mogły zajrzeć również do „Zaczarowanego pudełka”, w którym czekały na nich zagadki bajkowe, gry, zabawy ruchowe i wiele innych niezwykłości. Znalazł się też dzień dla zapalonych filmowców czyli „Filmowy piątek”. Było również też coś dla miłośników straży pożarnych czyli „Strażackie opowieści”. Dzieci mogły zobaczyć i posłuchać jak się zachować w razie pożaru, przypomniały sobie podstawowe numery alarmowe, a także mogły poczuć na własnej skórze ile waży hełm i mundur strażacki. Część zajęć prowadziła Pani Dagmara Angier-Sroka, która zabrała dzieci w „Świat szablonów”, pokazując nowe metody tworzenia własnych dzieł za pomocą kawałka gumolitu i rylca, a także tworzyła razem z dziećmi broszki i okładki na książki z wykorzystaniem nici, igieł oraz kolorowego filcu.
10 sierpnia dzieci miały okazję zasmakować trochę magii w postaci przedstawienia teatru MASKA wystawiającego spektakl „Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary”. Czy ktoś z Was już je znalazł?
Dla wszystkich uczestników bibliotecznych wakacji organizatorzy przygotowali nagrody i dyplomy. To był bardzo ciekawy czas dla dzieci, które oprócz zabaw, zdobyły sporo ciekawej wiedzy.

Zajęcia zorganizowane zostały dzięki wsparciu Wójta Gminy Przemęt oraz Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Gminy Przemęt. Dziękujemy!