To był niezwykły koncert. 20 sierpnia w budynku dawnego kościoła ewangelickiego w Kaszczorze swoje utwory zaśpiewała Joanna Kondrat. Piosenkarce akompaniował w mistrzowskim stylu Kamil Barański.
Muzyka jaką tworzy Pani Joanna jest niezwykle delikatna i przepełniona uczuciami. Autorskie teksty jak rzadko które trafiają do wnętrza każdego odbiorcy o czym przekonali się słuchający niedzielnego koncertu w Kaszczorze. To była prawdziwa uczta dla ducha.
– Joanna Kondrat jest jedną z najlepszych autorek tekstów w Polsce. To zdobywczyni pierwszego miejsca w konkursie Debiuty 2012 podczas 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Uhonorowana nagrodą specjalną Programu Trzeciego Polskiego Radia, na tym samym Festiwalu – powiedział przedstawiając artystkę Maciej Ratajczak, dyrektor GCKiB w Przemęcie. – Pani Joanna jest twórczynią Niebieskiego Filmu i Niebieskich Koncertów – wydarzeń organizowanych pod patronatem merytorycznym Niebieskiej Linii, a dedykowanych walce z przemocą. Od kwietnia 2016 r. organizuje program „Kultura w więzieniu”, w ramach którego wykonuje koncerty dla osadzonych w półotwartych zakładach karnych na terenie całego kraju.
W dorobku artystycznym Joanny Kondrat są dwie płyty – wydany w 2011 roku krążek „Samosie”, który zdobył świetne recenzje, oraz nagrana w 2016 roku płyta „Karma”. Podczas koncertu publiczność mogła usłyszeć utwory z obu tych wydawnictw.
Niezwykły nastrój koncertu przypadł zebranym do gustu i nie obyło się bez bisów. To był wyjątkowy wieczór. Oby więcej takich. Dziękujemy.