11 czerwca 2017 r. już po raz 26. wystartował Przemęcki Rajd Rowerowy. Tym razem uczestnicy wyprawy podążali szparagowym szlakiem. Na trasie rajdu, liczącej ponad 50 kilometrów, nie brakowało trudnych piaszczystych odcinków. Chwilami było ciężko, ale nikt nie rezygnował. Nawet najmłodsi kilkuletni uczestnicy dawali sobie radę. No cóż, wszak szparagi rosną na piaskach, prawda? 🙂
Trasa wyprawy prowadziła m.in. do Solca Nowego, gdzie wyprawa gościła w gospodarstwie Pana Łukasza Lorenza, który od ponad 20 lat uprawia szparagi. Tu można było zobaczyć w jaki sposób przygotowuje się te warzywa do sprzedaży i przekonać się, że można je zjeść na surowo, co dla niektórych było sporym zaskoczeniem. Polecamy spróbować i poczuć prawdziwy szparagowy smak.
Kolejny dłuższy przystanek zorganizowano w Kaszczorze. Tu już serwowano szparagi ale już ugotowane w postaci świetnej zupy szparagowej. Były też inne przysmaki. Wszyscy najedli się do syta. I nie ma się co dziwić bo catering zapewniała solidna firma Pana Andrzeja Żoka z Wielenia. Rewelacja!
Z Kaszczoru przez Wieleń rowerowa ekipa dotarła do miejsca skąd wyruszała, czyli do Przemętu. A że było gorąco to tu na uczestników czekały lody.
To był świetny rajd i wyjątkowo sympatyczną atmosferą. Dzięki wszystkim za świetną zabawę! Do następnej wyprawy!