W Mochach 3 czerwca 2017 r. odbyło się Przemęcki Święto Szparaga. Impreza zorganizowana została po raz pierwszy i cieszyła się sporym zainteresowaniem. Jej organizatorami byli Gmina Przemęt i Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie oraz Powiat Wolsztyński, plantatorzy szparagów z ziemi przemęckiej i koła gospodyń wiejskich. Hasło wydarzenia – „SZPARAGI – ZŁOTO Z ZIEMI” to jednocześnie tytuł projektu realizowanego przez przemęcki samorząd. Święto zorganizowano przy wsparciu finansowym ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Systemu Obszarów Wiejskich Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Festyn rodzinny

Na imprezie nie zabrakło także prezentacji artystycznych. Ciekawy występ przygotowały dzieci z przedszkola i szkoły w Mochach. Co więcej, dzieciaki wpisały się w tematykę imprezy, prezentując m.in. przyśpiewki na cześć szparaga, inscenizację „Na straganie” i krótką historię przybycia szparaga do Moch.
Było też śmiesznie, a to za sprawą kabaretu „Buczanki”, które na imprezę przygotowały specjalny szparagowy program. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali również młodzi artyści z zespołu „Gioielli”. Jak zawsze ich występ stał na wysokim poziomie. Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej GCKiB w Przemęcie oraz pokaz mażoretek „Vena” również bardzo się podobał i to zarówno muzycznie jak i wizualnie.
Niespodzianką była wizyta Bartosza Smektały, żużlowca z Fogo Unia Leszno. Każdy chętny mógł zrobić sobie z Bartoszem zdjęcie i otrzymać autograf. Były też konkursy z gadżetami klubu jako nagrodami. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem CRAZY FUN. Bawiono się świetnie!