Po raz dwudziesty drugi Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku koło Poznania ogłosił Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków. Festiwal ten składa się z czterech etapów: gminnego, powiatowego, regionalnego oraz wojewódzkiego. 24 maja w sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie odbyły się eliminacje gminne tego konkursu. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowało 28 przedszkolaków, w tym 22 solistów z ośmiu przedszkoli – Przemętu, Moch, Kaszczoru, Bucza, Popowa Starego, Nowej Wsi, Starkowa i Radomierza. Repertuar podczas tegorocznych eliminacji gminnych był bardzo zróżnicowany. Począwszy od bardzo znanych piosenek takich jak „Zuzia lalka nieduża”, „Laleczka z saskiej porcelany” do mniej znanych jak „Kwiatowa wróżka” czy „Marcowe żaby”.

Jury przyznało 5 równorzędnych nagród. Otrzymali je: Iga Gorzelniak z Przedszkola w Przemęcie, Joanna Kryś z Przedszkola w Mochach, Marcelina Mała z Przedszkola w Buczu, Lena Bilawa z Przedszkola w Nowej Wsi, Fabian Brożyński z Przedszkola w Mochach.

Laureaci reprezentowali naszą gminę podczas eliminacji powiatowych, które odbyły się 30 maja w Wolsztyńskim Domu Kultury. Podczas tego etapu zaprezentowało się dwunastu młodych wokalistów z trzech gmin powiatu wolsztyńskiego. Jury tego etapu wyłoniło czworo przedszkolaków, którzy wzięli udział w eliminacjach regionalnych 2 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie. Wśród tej czwórki znalazła się dwójka przedszkolaków z naszej gminy – Joanna Kryś i Fabian Brożyński z Przedszkola w Mochach.
Podczas leszczyńskich eliminacji wystąpiły przedszkolaki z 6 powiatów okręgu leszczyńskiego. Do etapu wojewódzkiego – finału, który odbędzie się 11 czerwca w Koziegłowach zakwalifikowało się 6 solistów, a wśród nich nasz reprezentant – Fabian Brożyński! Gratulujemy Fabianowi i życzymy mu powodzenia w finale!