17 czerwca na plaży przy Hotelu „Trzy Jeziora” w Wieleniu odbyła się coroczna impreza rozpoczynająca letni czas. W tym roku lato powitaliśmy deszczowo, choć i nie zabrakło słońca. Podczas „Powitanie lata” organizatorzy – GCKiB w Przemęcie, Hotel „Trzy Jeziora” z Wielenia oraz Rada Sołecka Wieleń przygotowali wiele atrakcji, tak iż mimo nie najlepszej pogody na plaży nie można było się nudzić.
Imprezę rozpoczęły występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej GCKiB w Przemęcie oraz grupy mażoretek „Vena”. Jak zawsze zarówno orkiestra jak i tancerki zaprezentowali się rewelacyjnie. Zaraz po nich na scenie zrobiło się bardzo kolorowo, a to za sprawą występów przedszkolaków i uczniów ze szkół z terenu gminy Przemęt. Swoje artystyczne pokazy zaprezentowały przedszkolacy z Bucza, Moch, Przemętu i Nowej Wsi oraz uczniowie ze szkół w Buczu, Mochach, Radomierzu i Kaszczorze. Występy były bardzo żywiołowe i rozruszały publiczność. – Bardzo dziękujemy zarówno dzieciom jak i rodzicom oraz nauczycielom za przygotowanie tak interesujących pokazów. Było rewelacyjnie! – powiedział Maciej Ratajczak, dyrektor GCKiB w Przemęcie.
W przerwie między występami zorganizowano pokaz ratowania osoby topiącej się. Tu swoje umiejętności zaprezentowali strażacy z Kaszczoru oraz ratownicy medyczni ze Wschowy. Akcja wzbudziła duże zainteresowanie zebranych. Było naprawdę jak podczas prawdziwej akcji ratowniczej. Aż przechodziły dreszcze.
Po prezentacjach szkolnych na scenie pojawili się soliści z zespołu „Gioielli”, którzy jak zwykle dali sporą próbkę swoich wokalnych możliwości. Był też energetyczny wspólny taniec zumba.
Gwiazdą „Powitania lata 2017” był zespół „Milano”, którego koncert przyciągnął na plaże spora publiczność. Zabawa była przednia. Szczególnie najmłodsi bawili się wyśmienicie. Usłyszeć można było zarówno hity sprzed lat jak i nowości. Po koncercie wszyscy zaproszeni zostali do „Mariny” gdzie do rana trwała zabawa z DJ-em Grzegorzem Sterną. Grał same hity!
Przez cały czas trwania imprezy można było skorzystać z rejsów statkiem pirackim, pobawić się na sali zabaw lub skorzystać z oferty licznych stoisk. Dla każdego coś dobrego! Było super!