W czwartkowe popołudnie (6.04) w sali GCKiB w Przemęcie odbył się kolejny wykład w ramach przemęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem tematyką spotkania był zdrowe odżywianie i jego wpływ na nasz organizm.
O dobrych nawykach żywieniowych, które odgrywają istotną rolę w zapobieganiu i rozwoju wielu jednostek chorobowych mówiła dietetyk Marta Zygmanowska. Słuchacze mieli okazję zaznajomić się z wieloma wskazówkami pani Marty dotyczącymi sposobów zdrowego odżywiania. Tematyka wykładu była bardzo szeroka, jednak najwięcej uwagi poświęcono na omówienie chorób współczesnego człowieka jakimi są cukrzyca i rosnący problem cholesterolu. Tym samym uczestnictwo w wykładzie było zachętą do wykonania badań w tym kierunku. Nie zabrakło również zdań dotyczących sposobu odżywiania Polaków, dobrze zbilansowanej diety: węglowodanowej i błonnikowej czy właściwego stosowania suplementów diety. To dzięki korekcie dotychczasowego stylu życia można poprawić kondycję, dobry wygląd oraz osiągnąć pożądane efekty zdrowotne. Wszystkie te „mądrości na temat zdrowia” zostały ubogacone ciekawą autorską prezentacją multimedialną Pani Marty. Pomimo, że przed nami święta, które są okazją do biesiadowania przy suto zastawionym stole, dietetyczna zachęcała do powściągliwości i zastąpienia tłustych potraw na te, które mniej ingerują w nasze zdrowie. Jak się wydaje wszystkie te uwagi słuchacze wzięli sobie do serc, bo z rezerwą korzystali z przygotowanego słodkiego poczęstunku. Powodzeniem cieszyła się tylko kawa, która jak wiadomo ma 2 kalorie (czarna bez cukru).
Zainteresowanych zdrowym style życia zapraszamy już 28 kwietnia br. na kolejne spotkanie sekcji zdrowotnej UTW w Przemęcie.