30 marca br. w Zespole Szkół w Kaszczorze odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków. Wzięło w nim udział 38 przedszkolaków z 11 przedszkoli z terenu gminy Przemęt. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom oraz upominek.
Jury konkursowe wyłoniło zwycięzców w 4 kategoriach wiekowych:
Kategoria 3-latków pierwsze miejsce zajęła Oliwia Olejniczak z Przedszkola w Przemęcie, drugie Jowita Gawron z Przedszkola w Buczu, a trzecie Kamil Szymański z Przedszkola w Perkowie. Wyróżnienia otrzymały Ada Kwaczyńska z Przedszkola w Kaszczorze i Kalina Niedzielska z Przedszkola w Mochach.
W kategorii 4-latków zwyciężyła Martyna Wolniczak z Przedszkola w Starkowie, drugie miejsce zajęła Amelia Woźna z Przedszkola w Perkowie, a trzecie Michalina Kostrzewa z Przedszkola w Siekowie. Wyróżnienie otrzymał Szymon Piosik z Przedszkola w Przemęcie.
Wśród 5-latków zwyciężył Ignacy John z Przedszkola w Kaszczorze, drugie miejsce zajęła Marta Kaźmierczak z Przedszkola w Radomierzu, a trzecie Judyta Kasperska z Przed-szkole w Przemęcie.
Wyróżnienia przyznano Laurze Obiegale z Przedszkola w Starkowie i Oskarowi Rzeźnikowi z Przedszkola w Mochach.
Wśród najstarszych uczestników konkursu – 6-latków pierwsze miejsce zajęła Natalia Leśniewicz z Przedszkola w Kaszczorze, drugie Joanna Skorupińska z Przedszkola w Perkowie, a trzecie Anna Wojciechowska z Przedszkola w Starkowie. Wyróżnienia przy-znano Hannie Domachowskiej z Przedszkola w Przemęcie i Agacie Prządce z Przedszkola w Mochach.
– Warto podkreślić świetna organizację konkursu przez Przedszkole w Kaszczorze, któremu bardzo dziękuję za wzorową współpracę – mówi Maciej Ratajczak z GCKiB w Przemęcie, współorganizatora konkursu. /red