Gościem kolejnego spotkania autorskiego zorganizowanego 9 marca br. przez GCKiB w Przemęcie była Ewelina Rubinstein, dziennikarka i prawniczka. Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynała współpracując m.in. ze studenckim miesięcznikiem „Obsesja”, „Warszawskim a b c”, czy „Akademickim Radiem Kampus”. Obecnie związana jest z lokalnym dwutygodnikiem „Głos Wolsztyński”. Autorka jest także członkiem Otwartej Rzeczpospolitej – Stowarzyszenia przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii.
Zadebiutowała w 2014 roku książką pt. „Nina, prawdziwa historia”, opowieścią o poszukiwaniu własnej tożsamości, o zmierzeniu się ze swymi słabościami i lękami. Przedstawia historię młodego prawnika, który cofając się w czasie, uświadamia sobie, dlaczego stał się bohaterem dziwnych w tym czasie zdarzeń. Wraz z bohaterem tej powieści możemy podróżować przez Warszawę, Moguncję, a także przez niewielkie, wielkopolskie miejscowości: Wolsztyn, Przemęt, Popowo Stare.
W marcu 2016 roku w Jerozolimie ukazała się druga książka Eweliny Rubinstein, napisana w języku angielskim „Everything is possible”.
Autorka opowiadała o swoich reportażach związanych z Bliskim Wschodem, pracy na antenie Radia Medium, gdzie prowadzi audycje o kulturze, religii i zwyczajach Izraelczyków.
Podczas spotkania zaprezentowała swoją najnowszą książkę pt. „Jerozolima. Miasto Boga” łączącą w sobie cechy przewodnika, reportażu i książki dokumentalnej, ukazującą różne twarze Jerozolimy. Dziennikarka poruszyła wiele interesujących tematów związanych z codziennym życiem mieszkańców Izraela. Opowiadała o ortodoksyjnych rodzinach żydowskich, którzy żyją w swoim innym, zamkniętym świecie.
Na zakończenie był czas na zadawanie pytań oraz zakup książki z autografem autorki.