Krystyna Mirek
„Prom do Kopenhagi”
Dwoje młodych ludzi, Weronika i Konrad. Oboje mieszkają w małej miejscowości, ale pochodzą „z dwóch różnych światów”. Ona – dziewczyna najładniejsza w okolicy, on – chłopak z biednej rodziny z problemami. Mimo to, ich drogi były połączone już od dzieciństwa, praktycznie wychowywali się razem. Z czasem połączyła ich miłość. I… chciałoby się powiedzieć, że żyli długo i szczęśliwie, a jednak tak się nie dzieje. Co się wydarzyło? Czy ich uczucie przetrwa?

Krystyna Mirek
„Pojedynek uczuć”
Krystyna Mirek pisze dobrą, kobiecą literaturę przepełnioną emocjami. Jedną z jej powieści jest ,,Pojedynek uczuć”, książka bardzo prawdziwa. Trzydziestoletnia Maja od pięciu lat jest w związku z Adamem, prezesem dobrze prosperującej firmy. Sama spełnia się zawodowo pracując jako sekretarka prezesa Leovity Leona Burskiego. Ich czteroletni synek Krzyś jest okazem zdrowia i nie sprawia rodzicom problemów. Mieszkają w pięknym apartamencie. Dlaczego nie jest szczęśliwa? Jej życie nie jest jednak tak idealne. Adam to tak naprawdę duże dziecko, które znudzone codziennością odchodzi. Pozostaje po nim olbrzymi kredyt zaciągnięty na kupno mieszkania. Majka musi godzić pracę z opieką nad synkiem, a nie jest to łatwe, ponieważ Jej szef wykorzystuje ją do granic możliwości. Czy to już wszystkie kłopoty Majki ? Jak sobie poradzi w roli samotnej matki? Czy ma jeszcze szansę na lepsze jutro? Polecam tą poruszająca, pokazująca siłę i słabość człowieka powieść. Autorka tak napisała o sobie : Minęło ponad trzydzieści lat, zanim uwierzyła, że mogę spełnić marzenie i zacząć o nich pisać. Jest tych fabuł niezliczona mnogość. Każdy może w nich odnaleźć własny los. Uśmiechnąć się i wzruszyć, a czasem zastanowić nad tajemnicami miłości, która jest fundamentem każdego życia.

Wszystkich , których zainteresowały powieści Krystyny Mirek zapraszamy na jej spotkanie autorski w czwartek 9 lutego 2017 r. o godz. 17:00 do biblioteki GCKiB w Przemęcie.