Od 17 do 19 lutego 2017 roku w Poznaniu odbywały się Międzynarodowe targi Turystyczne TOUR SALON. Na imprezie tej, wśród wielu regionów turystycznych, można było zobaczyć także prezentację Gminy Przemęt, której materiały znalazły się na stoisku Wielkopolski. – Prezentowaliśmy się wspólnie i dzięki uprzejmości Organizacji Turystycznej Leszno – Region, z którą bardzo dobrze współpracujemy – mówi Maciej Ratajczak, dyrektor GCKiB w Przemęcie, zajmujący się promocję gminy.
Jak zaznacza dyrektor udział Gminy Przemęt w poznańskich targach był bardzo udany. – Zainteresowanie naszym regionem jest duże. Wszystkie materiały, które zabraliśmy ze sobą zostały rozdane, a było tego sporo – podkreśla Ratajczak. Informacja o Gminie Przemęt i jej atrakcjach znalazła się również w głównym wydaniu Teleskopu TV Poznań. To dodatkowa promocja. (materiał filmowy: https://poznan.tvp.pl/29118970/17022017-godz1830#)
Poznański TOUR-SALON co roku gromadzi wystawców z kilkudziesięciu krajów oraz wielotysięczną publiczność – zarówno profesjonalistów, jak i klientów indywidualnych. Targi są miejscem szerokiej prezentacji krajów, regionów, najnowszych ofert i atrakcji turystycznych, a także spotkań biznesowych i nawiązywania nowych kontaktów handlowych wśród przedstawicieli branży.