10 lutego 2017 r. Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie odwiedzili uczestnicy zorganizowanych w Mochach ferii zimowych. Spotkanie poświęcone było legendom związanym z ziemią przemęcką. Dzieci m.in. wysłuchały legendy o przemęckim dzwonie, którą przeczytała Jadwiga Kasperska, zastępca dyrektora GCKIB w Przemęcie. Na podstawie tego co usłyszeli młodzi goście wykonali ilustracje do legendy a następnie wyruszyli na krótką wycieczkę po okolicy, aby odkryć miejsce gdzie rzekomo ukryty jest czarodziejski dzwon z Przemętu.
Po powrocie był czas na słodki posiłek, a następnie na kolejne zadania. A nie były one łatwe, bo dzieci układały nazwy miejscowości naszej gminy z rozsypanych liter, a następnie musiały odnaleźć je na mapie. Oj, nie było łatwo. Było również poznawania symboli gminy – herbu i logo.
Na koniec dzieci obejrzały animowaną legendę o poznańskich koziołkach. Opuszczając GCKiB każdy młody gość otrzymał prezent niespodziankę. Po minach dzieci widać było, ze są bardzo zadowolone.