Za nami pierwsze spotkanie słuchaczy powstającego w Przemęcie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Organizatorem uniwersytetu jest Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie. Na pierwszym spotkaniu organizacyjnym pojawiło się aż blisko 40 osób, które zadeklarowały chęć udziału w wykładach UTW. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele UTW z Leszna – Prezes UTW Leszno Pani Maria Zielony, Wiceprezes Pani Barbara Szarszewska oraz Wiceprezes Pan Aleksander Świgoń. Pani Prezes przedstawiła działania UTW w Lesznie i wyraziła gotowość pomocy przemęckiemu uniwersytetowi.
Podczas spotkania Maciej Ratajczak, dyrektor GCKiB w Przemęcie, przedstawił zasady organizacyjne UTW w tym m.in. główne zasady funkcjonowania wynikające z regulaminu. Każdy z uczestników otrzymał kopię regulaminu oraz deklarację członkowską.
Przedstawione zostały również pierwsze cztery sekcje, jakie będą funkcjonować w ramach UTW w Przemęcie. Są to sekcje: zdrowotna, komputerowa, rękodzieła i języka angielskiego. Obecni na spotkaniu mogli od razu zapisać się na wybrane zajęcia, które odbywać się będą co dwa tygodnie. – Uczestniczyć można nie tylko w jednej sekcji, ale we wszystkich – mówi Maciej Ratajczak – Postaramy się tak ułożyć plan zajęć, aby nie kolidowały one ze sobą i umożliwiały uczestnictwo jednocześnie w każdej z nich. Do udziału w sekcjach zachęcamy obecne na spotkaniu wykładowczynie: Pani Marta Zygmanowska, dyplomowany dietetyk, która poprowadzi sekcję zdrowia; Pani Katarzyna Łakoma, która poprowadzi sekcje j. angielskiego i komputerową oraz Pani Rozalia Lorenc, opiekująca się sekcję rękodzieła.
Powstałe cztery sekcje to dopiero początek oferty UTW w Przemęcie. – Gdy poznamy Panstwa zainteresowania i pasje postaramy się uruchomić kolejne sekcje dostosowane do oczekiwań słuchaczy UTW – mówi M. Ratajczak.
Oprócz zajęć w sekcjach organizowane będą wspólne ogólne wykłady. – Na początku będą to spotkania raz w miesiącu, ale docelowo chcielibyśmy aby takie wykłady odbywały się 2-3 razy w miesiącu – mówi M. Ratajczak.
Podczas spotkania wybrano Radę Słuchaczy, ciało, którego zadaniem będzie organizacja pracy UTW. W skład przemęckiej Rady Słuchaczy weszli: Ewa Fliegner, Barbara Jarosz, Krystyna Klawińska, Jan Kubala oraz Ireneusz Skrzypek.

Kolejne spotkania Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbędzie się 9 lutego 2017 r. w sali GCKiB w Przemęcie (ul. Jagiellońska 16) o godz. 16:00. Zapraszamy wszystkich chętnych – w każdej chwili możecie Państwo dołączyć do zajęć.
Informacji udziela koordynator UTW w Przemęcie – Jadwiga Kasperska, tel. 65 619 34 85
Zapraszamy!