Był! Tak jak zapowiadał wylądował w Przemęcie 6 grudnia! Witał go tłum dzieci mniejszych i większych. Każde z nich dostało od niego prezent i to nie byle jaki! Mikołaj to jednak fajny gość!
W tym roku impreza mikołajkowa odbyła się w Przemęcie. Choć pogoda 6 grudnia przypominała raczej jesienną a nie zimową, to jednak wszyscy, którzy przyszli na spotkanie z Mikołajem z pewnością poczuli atmosferę zbliżających się świąt.
Zanim jednak pojawił się sam Święty Mikołaj na scenie przed młodą publicznością zaprezentowały się zespoły Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie. Były więc świąteczne piosenki w wykonaniu Zespołu „Gioielli”, świąteczna muzyka rozbrzmiewała dzięki Młodzieżowej Orkiestrze Dętej, a magię świątecznych dni podkreśliły swoim świątecznym tańcem mażoretki z zespołu „Vena”. Wśród atrakcji był także pokaz sztucznych ogni oraz prezentacja sprzętu strażackiego przygotowana przez Ochotniczą Straż Pożarną z Przemętu.
Wszyscy oczywiście czekali na pojawienie się Św. Mikołaja. A święty nie zawiódł i zjawił się niespodziewanie ponad głowami dzieci. Nie siedział jednak w saniach, ale w koszu podnośnika, skąd pozdrawiał wszystkich zebranych. Nagle, w magiczny sposób, Mikołaj przeniósł się na scenę, gdzie otoczyły go dzieci. Dla każdego z nich, grzecznego oczywiście, miał świąteczny upominek i to nie byle jaki – mikołajkową czekoladę oraz świąteczną układankę z drewna i oczywiście życzenia.
Jak co roku w imprezie chętnie wzięli udział strażacy z OSP Przemęt. Można było przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak i wsiąść do wozu bojowego oraz obejrzeć strażacki sprzęt.
To był bardzo miły wieczór, szczególnie dla tych najmłodszych, dla których spotkanie z Świętym Mikołajem było dużym przeżyciem. Nie tylko zresztą dla nich, bo i starsze dzieci z napięciem czekały na świętego.