We wtorek, 20 grudnia 2016 r., w sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie odbyło się podsumowanie konkursu „Szopka bożonarodzeniowa”. Był on adresowany do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Przemęt. Szopki można było zgłaszać do konkursu do 14 grudnia. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, gdyż do oceny zgłoszono 60 prac, spośród których komisja konkursowa wybierała te najpiękniejsze.
Oczywiście wszystkie szopki były wyjątkowe i na swój sposób piękne. Technika wykonania prac była dowolna, jednak przeważały szopki wykonane na wzór betlejemski. Oceniając prace komisja konkursowa brała pod uwagę walory twórcze dzieła, jego wartość treściową oraz walory estetyczne budowli jak i postaci.
Wręczenie nagród zostało połączone z wystawą przygotowaną specjalnie na tę okazję. Szopki można podziwiać w bibliotece GCKiB w Przemęcie, a po nowym roku wystawa prezentowana będzie na sali.
Nagrody zwycięzcą wręczył Maciej Ratajczak, dyrektor GCKiB w Przemęcie, Jadwiga Kasperska, zastępca dyrektora GCKiB w Przemęcie oraz Bartłomiej Sroka, artysta plastyk.

Nagrody otrzymali:
W kategorii PRZEDSZKOLE:
I m-ce: Anna Drożdżyńska – Nowa Wieś
II m-ce: Pola Polowczyk – Nowa Wieś
III m-ce: Klaudia Piechel – Starkowo
Wyróżnienie:
Milena Buła – Nowa Wieś
Lena Kasperska – Popowo Stare
Krystian Szczepański – Starkowo
Wyróżnione prace grupowe:
Przedszkole Bucz
Przedszkole Przemęt „Smerfy”

W kategorii KLASY I-III SP:
I m-ce: Oliwier Pauch – Kluczewo
II m-ce: Wiktor Szczepański – Starkowo
III m-ce: Kaja Ziółkowska – Starkowo
Wyróżnienie:
Amelia Golińska – Biskupice

W kategorii KLASY IV-VI SP:
I m-ce: Kacper Krystek – Przemęt
II m-ce: Paulina Józefczak – Kluczewo
Bardzo dziękujemy za tak liczne zainteresowanie konkursem.