Grażyna Jeromin-Gałuszka
„Magnolia”

Książkę, którą chciałabym Państwu polecić, szczególnie Czytelniczkom, jest „Magnolia” Grażyny Jeromin – Gałuszki. Zapewniam, że ta pozycja ma do zaoferowania dużo więcej, niż historia rodem znad rozlewiska.
Filip ma wszystko. Pracę, którą uwielbia, żonę, którą kocha, piękne mieszkanie i bezpieczeństwo materialne. Lecz pewnego dnia to wszystko się kończy. Negatywne wyniki corocznych badań wykazują, że nie może już pilotować samolotów. A ukochana żona stwierdza, że ma dość nudnego życia w oczekiwaniu na jego powroty. Po osiemnastu latach stabilizacji traci wszystko na czym mu zależało. Nic więc dziwnego, że pewnego dnia jego serce odmawia posłuszeństwa. Zawał sprawia, że Filip zostawia wszystko i wyrusza przed siebie, bez celu, bez planu, bez żadnych oczekiwań. I ląduje w Bieszczadach, gdzie od przypadkowo spotkanego mężczyzny odkupuje zaniedbany pensjonat. Jak ta zmiana wpłynie na jego życie?
Całą historię poznajemy z ust Filipa, który na opuszczonym dworcu opowiada tą opowieść przypadkowo spotkanemu mężczyźnie. Powieść jest momentami zabawna, momentami smutna, życiowa i taka zwyczajnie prawdziwa. Każdy z nas nosi w sobie jakiś smutek, tajemne marzenie, tragiczną przeszłość. I każdy z nas w jakimś stopniu udaje przed innymi kogoś, kim naprawdę nie jest.
„Magnolia” to naprawdę dobrze napisana książka z zaskakującymi zwrotami akcji. To one sprawiają, że trudno będzie o niej zapomnieć oraz o dających się polubić bohaterach.
Polecam – Katarzyna Łakoma z biblioteki w Kaszczorze

Yvette Żółtowska-Darska
„Lewy, chłopak, który zachwycił świat”

Było coś dla kobiet, było coś dla dzieci czas na coś dla mężczyzn. Mam tutaj na myśli książkę, jak najbardziej na czasie. Jest to historia sportowca, który zachwyca kibiców i nie tylko. Pokazuję historię chłopca, który nawet porażkę potrafił zamienić w sukces. Z pod pióra autorki tej książki wyszły takie bestsellery jak MESSI czy RONLADO. Tym sportowcem jest Robert Lewandowski, a tytuł to „Lewy, chłopak, który zachwycił świat”. Zapraszam do biblioteki 🙂
Polecam – Marta Pelec z biblioteki w Przemęcie