Krystyna Mirek
„Jabłoniowy Sad” – „Szczęśliwy dom”. „Rodzinne sekrety”, „Spełnione marzenia”.

Krystyna Mirek powiedziała, że jej literackim marzeniem jest… uchwycenie i przelanie na papier pięknej i mądrej powieści, która, mam wrażenie, jest na wyciągnięcie dłoni, a wciąż nie mogę w pełni jej napisać. Może to właśnie saga „Jabłoniowy sad” i poruszane w niej tematy – samotne macierzyństwo, brak dziecka, rozpadające się związki czy źle ulokowana miłość są spełnieniem marzeń pisarki.
Otoczony jabłoniowym sadem dom rodziny Zagórskich znajduje się w niebezpieczeństwie. Kłopoty finansowe zmuszą Jana, seniora rodu i właściciela księgarni do podjęcia dramatycznych decyzji. Los bywa niesprawiedliwy. Przekonały się o tym córki Zagórskich – Gabrysia i Julia, które stanęły chyba w złej kolejce, kiedy przydzielano szczęście. Czy los da się w jakiś sposób oszukać? A może szczęście czai się tuż za rogiem?
W jabłoniowym sadzie na rozłożystych gałęziach kołyszą się owoce, na tarasie stoi ciepła herbata, a wiatr szumi w liściach, jest spokój. A jednak nadchodzą wielkie zmiany. Czy uda się spełnić marzenia, a jednocześnie zachować to, co najważniejsze? Czy mimo wszystko w rodzinie siła?
Przeczytaj powieść o dobrych emocjach i przekonaj się, co w życiu jest najważniejsze.
W serii „Jabłoniowy Sad” – ,, Szczęśliwy dom”„Rodzinne sekrety” i „Spełnione marzenia”.