Urszula Jaksik
„Odwrócone życie”

Aldona– młoda kobieta, która chcąc odmienić swoje niełatwe życie, zostawia wszystko i leci na Teneryfę. W głowie ma już plan na przyszłość: znaleźć dobrą pracę i odnieść sukces. Tam rodzi syna. Okazuje się, że chłopiec jest ciężko chory. Przeszczep serca to jego jedyna szansa na przeżycie.
Ewa- nastolatka, która szybko musiała wydorośleć. Jej mama po śmierci syna (młodszego brata dziewczyny) nie radząc sobie ze stratą bez słowa wyjaśnienia opuszcza rodzinę. Wkrótce ojciec poznaje inną kobietę i się do niej wyprowadza. Odtąd Ewa musi radzić sobie sama.
Dwa miejsca, tak odległe od siebie. Dwie kobiety, tak różne od siebie. Mało prawdopodobne, by los zetknął je ze sobą. A jednak!
Co się wydarzyło? To jedno z wielu pytań, na które z niecierpliwością oczekujemy odpowiedzi. Książka „wciąga”, chcemy ją jak najszybciej przeczytać.

Nora Roberts
„Obsesja”

Nora Roberts, a raczej Eleanor Marie Robertson to urodzona w 1950 roku amerykańska powieściopisarka. Jej przygoda z pisaniem rozpoczęła się powieścią pod tytułem „Irlandzka wróżka”. Roberts jest znana przede wszystkim z namiętnych romansów o zawiłej i wielowątkowej fabule oraz kryminałów. Jej najnowsza książka ,,Obsesja”, to kryminał, którego bohaterką jest Naomi, młoda i odważna kobieta. Naomi, której dzieciństwo zostało rozdarte przez szokującą zbrodnię próbuje sobie na nowo ułożyć życie. Z hobby jakim była fotografia uczyniła zawód, dzięki któremu zarabiała dość dużo, by wreszcie kupić dom i zapuścić korzenie. Piękna stara willa na skarpie wymagała kosztownego remontu, ale Naomi poznała w miasteczku nowych przyjaciół, którzy zgodzili się jej pomóc. Pojawia się też Xander Keaton, dla którego serce Naomi zaczyna bić mocnej. Wtedy dogania ją przeszłość i koszmary z nią związane. Naomi musi odkryć tożsamość swego prześladowcy, zanim będzie za późno. Czy uda jej się to na czas? Czy odzyskać spokój mimo dręczących ją koszmarów z przeszłości? Polecam, zwłaszcza fanom twórczości N.Roberts

„365 bajek na każdy dzień”

Tym razem skupimy się na dzieciach. Mam dla was godną uwagi i polecenia książkę dla najmłodszych pt. „365 bajek na każdy dzień”. Jest to pięknie ilustrowany tom krótkich bajeczek na każdy dzień w roku i z pewnością stanie się ulubioną lekturą dzieci na dobranoc. Znajdą one tu zarówno sympatycznych bohaterów jak i piękne opowieści. Na pewno fajne jest to, że nie są one zbyt długie i dziecko nawet nie pomyśli o nudzie. Poleca biblioteka Przemęt.

03122016_2