Max Bilski
„Listy z Watykanu”
„List z Watykanu” to kolejny kryminał Maksa Bilińskiego z serii ,,Podróże ze śmiercią”. Tragiczny list od siostry zakonnej znajdującej się w Watykanie rozpoczyna śledztwo pełne nieoczekiwanych wydarzeń. Detektyw amator Michał Zawadzki z żoną Joanną będzie musiał zmierzyć się nie tylko z przebiegłym zabójcą. ,,Przychodzi czas zbrodni. Nikt, oprócz mordercy, nie wie jeszcze, że nadchodzące godziny dla każdego uwikłanego w tę historię zmienią na zawsze ich losy. Zabójca jest już blisko ofiary…..”. Zawadzcy próbując rozwiązać zagadkę śmierci ojca Hugona wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, po piętach depcze im watykański detektyw, usiłując za wszelką cenę tuszować niecne sprawki kilku zdeprawowanych duchownych, które wychodzą na jaw przy okazji śledztwa związanego z morderstwem. Czy uda się odnaleźć sprawcę ? To dobry kryminał z ciekawą intrygą, dodatkowo umiejscowiony w Rzymie, wiecznym mieście. Warto przeczytać.
Polecam – Jolanta Skorupińska, biblioteka w Buczu

Małgorzata Warda
„Ta, którą znam”
Małgorzata Warda, pisarka z Gdyni w książce ,,Ta, którą znam” zabiera głos w sprawie zgwałconych kobiet. Poświęca szczególną uwagę przeżyciom młodej dziewczyny, która padła ofiarą gwałtu. Ada to piękna kobieta, popularna modelka i debiutująca aktorka, która po latach wraca z Paryża do Polski. W rodzinnym domu dokonuje rozrachunku z wydarzeniami z przeszłości i faktami do tej pory skrywanymi. Morderstwo turystki sprzed lat, mroczne wspomnienie cegielni i trzech mężczyzn, młodzieńcze zauroczenie to sprawy, które nie dają spokoju bohaterce. Przeszłość upomni się o Adę ponieważ nie można zostawić jej za sobą, gdyż ona jest częścią naszej historii. Czy dziewczyna zdoła poukładać sobie życie od nowa ? Czy dawna miłość na pewno odeszła? Autorka stopniowo zdradza sekrety i odkrywa fakty, dlatego warto przeczytać tę książkę jak najszybciej.
Polecam – Jolanta Skorupińska, biblioteka w Buczu

Alice Kuipers
„Życie na drzwiach lodówki”
Zwykłe samoprzylepne karteczki, na których często zapisuje się listę zakupów lub „sprawy do załatwienia”. Tutaj owe karteczki, przyklejane na drzwiach lodówki, spełniają też inną rolę- są formą codziennego kontaktu nastoletniej córki i jej chorej zapracowanej mamy. Książka zmusza do refleksji- skłania do zastanowienia się nad tym, co w życiu jest naprawdę ważne.
Powieść ta została wydana w 21 krajach, a to o czymś świadczy.
Polecam – Rozalia Lorenc, biblioteka w Mochach

07112016_2