Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada. Z tej okazji mocheńska biblioteka GCKiB w Przemęcie zaprosiła przedszkolaków zna warsztaty biblioteczne pod nazwą „Parada Postaci z Bajek”. Biletem wstępu było przyniesienie przez każde dziecko własnoręcznie wykonanej ilustracji przedstawiającej bajkową postać z dowolnej książki.
Podczas wizyty dzieci nie nudziły się. Były zagadki słowne i dopasowywanie „bajkowych” pacynek do odpowiedniej książki. Jak to w bibliotece, odbyło się również głośne czytanie, tym razem opowiadania, którego głównym bohaterem była Fefe – mucha, która latała samolotem, prowadziła swój samochód i jeździła na nartach. Wszyscy przedszkolacy słuchali z zainteresowaniem i niedowierzaniem, po czym zgodnie stwierdzili „Takich much na świecie nie ma!”.
Podczas zajęć wszystkie dzieci zrobiły sobie papierowe „muszki”, które z chęcią założyły na szyję, po czym ustawiły się do wspólnego zdjęcia. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał książeczkę z bajkowymi kolorowankami.
RL