Od sierpnia w naszej gminie odbywają się cykliczne warsztaty sztuk wszelakich dla seniorów (60+). Dotychczas mieszkańcy gminy Przemęt mieli okazję już skorzystać z zajęć m.in. z fotografii cyfrowej, podczas których poznawali nowe możliwości wykonywania zdjęć i odkrywali na nowo swoje pasje. Powstały zdjęcia studyjne – portrety uczestników czy zdjęcia rodzinne z wnukami. Seniorzy obserwowali także otaczającą przyrodę wykorzystując makrofotografię oraz walory turystyczne naszego regionu. Obok warsztatów fotografii odbyły się również zajęcia z ceramiki i garncarstwa, a także warsztaty malarskie. Dla uczestników warsztatów przewidziano również:
dwa wyjazdy do Poznania – do Filharmonii i Muzeum Narodowego oraz dwudniowy plener artystyczny w Wieleniu. Całość zakończy się wystawą powstałych fotografii i prac.
Warsztaty plastyczne skierowane są głownie do osób powyżej 60-tego roku życia ale także część warsztatów przewidziana jest na międzypokoleniowe spotkania i współdziałanie.
Spotkania i warsztaty odbywały i odbywają się na salach wiejskich w Osłoninie, Solcu Nowym, Biskupicach oraz na sali GCKiB w Przemęcie. Udział we wszystkich działaniach jest BEZPŁATNY!
Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 a partnerem projektu jest Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie.
Informacja oraz więcej zdjęć na profilu Fundacji Sztuka dla Ludzi
https://www.facebook.com/sztukadlaludzi/?fref=ts