Courtney C. Stevens
„Sprawy do zapomnienia”

W wyniku wypadku Sadie traci przyjaciela Trenta, sama zostaje okaleczona. Unika kontaktów z ludźmi, nie wychodzi z domu by nie musieć pokazywać swojego ciała pokrytego bliznami.
Jedną z niewielu osób, z którymi utrzymuje kontakt (piszą do siebie maile) jest brat Trenta, Max, który po tym tragicznym wydarzeniu wyjeżdża. Zrozumienie i strata, jaką dzielą ze sobą powoduje, że zawiązuje się między nimi przyjaźń ( a może coś więcej?). Pewnego dnia Max pisze, że wraca i chciałby się z nią spotkać. Sadie ma mieszane uczucia. Cieszy się ze spotkania, ale obawia się też, jak Max zareaguje widząc jej blizny.
To książka o emocjach towarzyszących człowiekowi w trudnych sytuacjach życiowych, ale też, a może przede wszystkim, o pokonywaniu własnych lęków i akceptacji siebie.
Powieść zarówno dla czytelnika dojrzałego, jak i wkraczającego dopiero w dorosłe życie. Polecam!

Paula Daly
„Mój największy błąd”

„Mój największy błąd” to trzecia powieść Pauly Daly, angielskiej pisarki mówiący o pożądaniu, szantażu i zbrodni, ale też o miłości. Jest to książka z klubu KOBIETY TO CZYTAJĄ, które zazwyczaj dotykają problemów, nad którymi na co dzień się nie zastanawiamy. Pytanie brzmi: co jesteś w stanie zrobić dla najbliższej osoby? Wszystko? Czytając ta książkę poznacie losy Roz Toovey, fizjoterapeutki samotnie wychowującej swojego synka. Jej mąż odszedł zostawiając ją z olbrzymimi długami, grozi jej eksmisja, ma kłopoty z synem. Niewiele zarabia i ciągle brak jej czasu.
Wtedy w życiu Roz pojawia się Scott, wpływowy, zamożny biznesmen, który składa jej propozycję nie do odrzucenia. Proponuje wspólną noc i seks bez zobowiązań za sporą sumę pieniędzy. Czy Roz stać na odrzucenie tej propozycji ?
Długi rosną, jej dziecko zaczyna kraść by uzbierać na wymarzonego psa, mąż nadal nie płaci alimentów, komornik zabiera wszystko, a ta gotówka rozwiązałaby kilka problemów.
Co zrobi bohaterka i czy decyzja, którą podejmie będzie jej największym błędem w życiu?,
Zapraszam do lektury, która zmusza do myślenia.

10102016_2