Sandra Brown 
„Okruchy zła”
Sandra Brown to amerykańska pisarka, która na swoim koncie ma już wydanych ponad siedemdziesiąt romansów, a także powieści kryminalnych i historycznych. Jej nowa książka ,,Okruchy zła” to powieść o zdradzie , miłości i wyborach. Doktor Emory Charbonneau to pediatra i zapalona biegaczka. Podczas treningu przygotowującego do charytatywnego maratonu znika na górskiej drodze, by znaleźć się w górskiej chacie w towarzystwie tajemniczego mężczyzny. Okazuje się, że jest więźniem mężczyzny o mrocznej przeszłości, który nie chce nawet wyjawić swojego imienia. Jednak czy to on stanowi niebezpieczeństwo dla Emory, a może jest zupełnie inaczej? Gdzie w tym czasie jest jej mąż Jeff?
Powieść ma wiele wątków, wciągającą fabułę, trudną zagadkę kryminalną oraz wątek miłosny. Gdy wydaje się nam, że już jesteśmy blisko od poznania prawdy wszystko zaczyna się komplikować, a każda przeczytana strona dostarcza nowych rewelacji i oddala czytelnika od rozwiązania. Pytań jest coraz więcej, a odpowiedzi brak. Myślę, że warto przeczytać kolejną doskonałą powieść S.Brown.
Poleca Jolanta Skorupińska, biblioteka w Buczu

Kazimierz Kiljan
„Stamtąd się nie wraca”
Co sprawiło, że sięgnęłam po tę właśnie książkę? Zaciekawił mnie tytuł. Dwoje bohaterów, Krzysztof i Katarzyna, znali się od najmłodszych lat, zostali parą. Wydawać by się mogło, że od tego momentu żyli jak wielu ludzi w związkach, ale w tym przypadku rzeczywistość okazała się inna. W wyniku niefortunnych zdarzeń pewnego dnia Katarzyna znika i nie ma z nią kontaktu. Co się z nią dzieje? Gdzie jest? To pytania, które nie dają Krzysztofowi spokoju. Pewnego dnia, wydaje mu się, że ją widzi i postanawia to sprawdzić…
Rozwój sytuacji sprawia, że powieść dobrze się ją czyta i w końcu dowiadujemy się, dlaczego książka nosi właśnie taki tytuł. Polecam!
Poleca Rozalia Lorenc, biblioteka w Mochach

Britainny C. Cherry
„Powietrze, którym oddycha”
Po książkę „Powietrze, którym oddycha” sięgnęłam, ponieważ bardzo zaciekawił mnie opis. W głębi serca wiedziałam, że ta książka stanie się najszybciej przeczytaną książką na świecie. Amerykańska pisarka Britainny C. Cherry udowodniła, że ma ogromy talent do chwytania za serca nawet dużych twardzieli. Ogólnie nie lubię książek które pisane są w pierwszej osobie, ale ta wyjątkowo przypadła mi do gustu.
„Powietrze, którym oddycha” to piękna, zachwycając i poruszająca historia dwojga ludzi, którzy po śmierci bliskich próbują poskładać swoje życie na nowo. Głównymi bohaterami książki są Elizabeth i Tristan. Ona po śmierci męża wychowuję małą córeczkę, dla której próbuję być silna. On, który po śmierci żony i synka stracił cząstkę samego siebie izoluję się od ludzi i rodziny. Nakłada na siebie karę, czuję się winny. Droga którą oboje bohaterowie muszą przemierzyć jest pełna smutku, złości, ale też nadziei na lepsze jutro.
Wszystkim gorąco polecam.
Poleca Martyna Kaniewska, biblioteka w Kaszczorze

Cathy Glass
„Czekając na anioły”

Seria „Pisane przez życie” jest bardzo poczytna w bibliotece w Przemęcie głównie z powodu poruszania ważnej, życiowej tematyki. Jedną z nich ostatnio najczęściej polecanej przez czytelników jest książka pt. „Czekając na anioły” Cathy Glass. Jest ona znaną i cenioną autorką wśród społeczności Przemętu głównie dlatego, że jej powieści pisane są przez samo życie, oparte na prawdziwych faktach. Historia zawarta w książce opowiada o nieuleczalnej chorobie, małym dziecku i trudnym wyborze. Czy zagubionemu chłopcu uda znaleźć się dom i jak on rozumie śmierć? Niestety tego wam nie powiem zapraszam do biblioteki po tą refleksyjną i poruszającą  lekturę.
Poleca Marta Pelec z biblioteki w Przemęcie

30092016_2