W ostatnim czasie literatura podróżnicza stała się bardzo popularna. Coraz więcej na księgarskich półkach reportaży z odległych podróżny i niezwykłych miejsc. Jednym z podróżników, którego książki od kilku już lat cieszą się dużą popularnością jest Robert Robb Maciąg, który 26 września br. gościły na spotkaniu autorskim w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Przemęcie.
Podróże Robba Maciąga są o tyle niezwykłe, iż rowerowe. I nie chodzi tu wcale o wyprawę za tzw. miedzę, ale prawdziwe wyprawy do Indii, Chin, Wietnamu i Kambodży.
Na spotkanie połączone z warsztatami zjawili się przede wszystkim młodzi ludzie – uczniowie z przemęckich szkół. Robb Maciąg opowiadał o swojej rowerowej wyprawie do Indii, a przede wszystkim o ciekawostkach związanych z tym krajem. Anegdot i historyjek podczas spotkania było bardzo dużo. Okazało się, że Indie to kraj, o którym wiemy bardzo mało, a skojarzenia i wyobrażenia, które mamy często są nie do końca prawdziwe. Podczas spotkania młodzież m.in. zagrała w indyjską grę logiczną, którą zresztą sami przygotowali.
Po spotkaniu można było zakupić książki Robba Maciąga. Wydawnictwa te dostępne są także w bibliotekach w Przemęcie, Mochach, Kaszczorze i w Buczu. Polecamy!

Spotkanie i warsztaty odbywają się w ramach projektu Kolej na Książkę 3,0 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocji literatury i czytelnictwa w 2016 r i organizowanego przez Fundację sztuka dla Ludzi. Partnerem projektu jest Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie.